מערכת העיכול

גסטרו

טיפול בבעיות מערכת העיכול

מערכת העיכול בעיני הינה המערכת החשובה ביותר בגוף. 

הסיבה לכך היא שהיא חוצה את הגוף לכל אורכו, ממנה מופרשים חומרי התזונה לתפקוד הגוף והיא האחראית על ספיגה של חומרים מזינים, הפקת אנרגיה ופליטה של הפסולת מהגוף.

תפקוד תקין של המערכת יגרום לבריאות הגוף. 

אני רואה במזון שאנחנו מכניסים לגוף, לא רק כחומר תזונה , אלא גם כחומר ריפוי.

כלומר, האוכל שאנחנו אוכלים יכול לגרום לריפוי של מחלות ויכול לגרום לחולי.

טיפול במערכת העיכול - אפרת סטביצקי
טיפול במערכת העיכול באמצעות שינוי בתזונה בלבד, ללא תוספים - אפרת סטביצקי

בקליניקה אני פוגשת אנשים עם כל מיני בעיות בריאות

לפעמים אני נותנת שינוי בתזונה בלבד, ללא תוספים ואני רואה שינוי בבריאות.

לדוגמא; מטופל שהגיע אלי עם סכרת סוג 2 – רגע לפני שהרופאה נתנה לו להזריק אינסולין החליט להגיע לטיפול. עשינו שינוי בתזונה והשיפור היה די מיידי. מערכים של 280 סוכר בדם בבוקר הוא תוך שבוע ירד ל 190, בשבוע השלישי הסוכר התייצב על 100 ולאחר שלושה חודשים נוספים הוא הפסיק עם כדורים לטיפול בסוכרת והסוכר אצלו כבר 3 שנים עומד על 95 – מצב יציב לחלוטין ללא כדורים.

מכאן שמערכת העיכול והחומרים שאנו מכניסים לגוף היא האחראית על חולי ובריאות.

בשנים שאני מטפלת הגיעו אלי עשרות אנשים עם בעיות מערכת עיכול שונות: קרוהן, קוליטיס, מעי רגיז, מעי רגיש, צרבות, הליקובקטור פילורי ועוד. בכל אחת מהבעיות אני מטפלת במטופל בראש ובראשונה בעזרת תזונה ואם ישנו צורך אנחנו מוסיפים תוספי תזונה.

כמטפלת גוף ונפש אני מאמינה שלכל אחד מאברי הגוף יש גם צד מנטלי שמשפיע על המערכת כולה. מערכת העיכול מדברת על הדברים שקשה לנו לעכל בחיים. כאשר אני משקפת את העיניין למטופל והוא מצליח להבין את הקשר לגורם, הריפוי הופך להיות מהיר וברור יותר.

מערכת העיכול בנויה מחלקים רבים:

פה, וושט, קיבה, תריסריון, לבלב, כבד, כיס מרה, מעי דק, מעי גס, חלחולת ופי הטבעת.

לכל אחד מהאיברים ישנו תפקיד מאוד משמעותי מבחינה מכנית ותפקוד נכון של כל חלק במערכת גורם בעצם לתפקוד נכון של המערכת כולה .

לשיפור תהליכי העיכול אני משתמשת לפעמים גם בצמחי מרפא הגורמים לשיפור ספיגה, סופחי גזים, נוגדי עווית, משככי כאבים, משקמי רירית, מנקי וממריצי כבד ועוד.

שילוב של כל הדברים הללו מביאים למצב של בריאות מיטבית.

דילוג לתוכן